Reabilitacinis gydymas ir protezų taikymas

Ankstyvoji stacionarinė reabilitacija

Reabilitacinis gydymas pradedamas taikyti iš karto po amputacijos.Šio gydymo metu siekiama sumažinti pooperacinę bigės edemą ir skatinti pooperacinio pjūvio gijimą, grūdinamos bigės, gydomi fantominiai skausmai, koreguojama psichoemocinė būsena, stiprinami galūnės raumenys, atstatoma raumenų jėga pažeistoje galūnėje, lavinama koordinacija ir pusiausvyra, gydomi gretutiniai susirgimai, apmokama bigės priežiūros.

Pirminis protezavimas

Po operacijos praėjus maždaug 3 mėnesiams, kai bigė jau yra visiškai sugijusi ir suformuota, galima gaminti pirminį (gydomąjį – mokomąjį) protezą. Pirminis protezas suformuoja bigę, pripratina audinius prie papildomų apkrovų. Neišsigąskite, jei protezas taps nepatogus. Nešiojant pirminį protezą bigė plonėja, todėl ant bigės maunamos papildomos kojinės. Jos reikalingos tam, kad bigė proteze būtų apspausta ir nesmuktų nuo atramos taškų. Pajutę laisvumą tarp bigės ir protezo sienelių, būtinai kreipkitės į protezą gaminusią įmonę. Specialistai protezą pataisys ir pritaikys tolesniam Jūsų bigės formavimui.

Rankų protezai gaminami iš karto nuolatiniai. Jie keičiami ne dažniau nei kas treji metai.

Pirminis protezavimas vyksta stacionarinėje reabilitacijos įstaigoje. Norint atlikti pirminį protezavimą pacientas turi pateikti šiuos, iš šeimos gydytojo gautus, dokumentus:

„Išrašas iš medicininių dokumentų“ (027/a forma) – siuntimas pirminiam protezavimui

Nuolatinis protezavimas

Nuolatinis kojos protezas gaminamas praėjus ne mažiau nei 5 mėnesiams po pirminio protezo pagaminimo, kai bigė nustoja žymiai plonėti. Jis nemokamai keičiamas ne dažniau nei kas 3 metus. Nuolatinį protezą, pacientui pageidaujant, galima gaminti ir paciento namuose, ir reabilitacijos įstaigoje. Pacientui pasirinkus reabilitacijos įstaigą, reikalingi tie patys dokumentai, kaip ir pirminiam protezavimui. Reabilitacija ir protezavimas vyksta 16 dienų.

Dėl pagalbos tvarkant reikalingus dokumentus ir gydymo norimoje reabilitacijos įstaigoje organizavimo kreipkitės į UAB „Ortogamą“